☰ Menu
Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Grafika zawierająca herb Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach

Poniedziałek 01.03.2021

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Dofinansowanie zatrudnienia pracownika pomagającego pracownikowi niepełnosprawnemu

 

Dofinansowanie zatrudnienia pracownika pomagającego pracownikowi niepełnosprawnemu

 

Pracodawca, który zatrudnia pracownika niepełnosprawnego, może otrzymać ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwrot miesięcznych kosztów zatrudnienia pracowników pomagających pracownikowi niepełnosprawnemu w pracy w zakresie czynności ułatwiających komunikowanie się z otoczeniem, a także czynności niemożliwych lub trudnych do samodzielnego wykonania przez pracownika niepełnosprawnego na stanowisku pracy.

 

Wysokość zwrotu stanowi iloczyn kwoty najniższego wynagrodzenia i ilorazu liczby godzin w miesiącu przeznaczonych wyłącznie na pomoc pracownikowi niepełnosprawnemu i miesięcznej liczby godzin pracy pracownika niepełnosprawnego w miesiącu.

Liczba godzin przeznaczonych wyłącznie na pomoc pracownikowi niepełnosprawnemu nie może przekraczać liczby godzin odpowiadającej 20% liczby godzin pracy pracownika w miesiącu.

 

Zwrotu kosztów dokonuje starosta na warunkach i w wysokości określonych umową zawartą z pracodawcą, z tym że zwrotowi nie podlegają koszty, poniesione przez pracodawcę przed dniem podpisania umowy.

Wytworzył:
Joanna Jurkowska
Udostępnił:
Jordan Barański
(2012-10-02 11:30:46)
Ostatnio zmodyfikował:
Jordan Barański
(2012-10-02 14:49:58)
 
liczba odwiedzin: 1359299

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X